سه شنبه ١٣٩٦/٨/٢    EN






معرفی گروه آناتومی دانشکده پزشکی :

دانشکده پزشکی کرمان در سال 135
6 فعالیت آموزشی خود را در ساختمان بیمارستان نوریه کرمان شروع کرد. در ابتدا گروه آناتومی در قالب Gross Anatomy که تنها دروس آناتومی را شامل می شده است، فعالیت می نموده و اولین اعضای گروه آقایان محمد علی امامی میبدی، سید حسن افتخار واقفی و دکتر ابرار علی خان و آقای عیسی میر بودند. سپس آقای سید نورالدین نعمت اللهی، خانم فریده دوستان و آقای سید سعید سید جعفری به گروه پیوستند. آقای دکتر امامی به عنوان اولین دانشجوی دکتری تخصصی آناتومی کشور از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده و به گروه مراجعت کردند. آقای دکتر افتخار واقفی نیز ابتدا در دانشگاه مشهد کارشناسی ارشد و سپس در دانشگاه تهران دکتری تخصصی آناتومی را گذرانده و به گروه مراجعت نمودند. آقای دکتر نعمت اللهی ابتدا در دانشگاه تهران و سپس در دانشگاه تربیت مدرس به ترتیب دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را گذرانده و در گروه مشغول به کار شدند. آقای دکتر سید جعفری نیز ابتدا دوره کارشناسی ارشد و سپس دکتری تخصصی را به ترتیب در دانشگاه تهران و دانشگاه شفیلد انگلستان گذرانیده و در گروه مشغول به فعالیت شدند. آقای دکتر عزت آبادی پور نیز پس از اخذ درجه کارشناسی ارشد در گروه شروع به کار کردند و برای تحصیل در دوره دکتر تخصصی آناتومی به دانشگاه شهید بهشتی عزیمت نمودند. سرکار خانم فاطمه پویا و جناب آقای سید پرویز رایگان اولین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد گروه بودند که در گروه شروع بکار نمودند. آقایان محمدعلی طیارزاده، دکتر محسن بصیری و دکتر مجید اسدی شکاری نیز در زمینه بافت و جنین شناسی با گروه همکاری دارند. در حال حاضر سرکار خانم محبوبه محمدی، آقای فرهاد یوسفی و آقای علی پشته شیرانی در فعالیت های گروه مشارکت دارند. از سال 1384 بخش بافت و جنین شناسی از گروه بافت و آسیب شناسی منفک و به گروه آناتومی ملحق شدند و نام گروه آناتومی به گروه علوم تشریحی تغییر کرد. این گروه در کنار فعالیتهای متمادی سالهای اخیر از سال 1372 اقدام به تربیت دانشجوی کارشناسی ارشد و از سال 1388 اقدام به تربیت دانشجوی دکتری تخصصی کرده است.

چشم انداز :

1. انجام طرح های تحقیقاتی دانشگاهی و بین دانشگاهی {دانشگاه های داخل ( تهران شهید بهشتی، یزد، مشهد و...)  و خارج کشور (مالزی)}

2. انجام طرح های ملی در زمینه سلولهای بنیادی و استفاده از آن در درمان پزشکی

3. راهنمایی و مشاوره پایان نامه های دوره دکتری پزشکی و کارشناسی ارشد و
Ph.D

4. راه اندازی روش های مختلف کشت سلولهای بنیادی و نگهداری آنها و رده های سلولی بدست آمده از آن

5. مشارکت در راه اندازی مرکز پژوهشی- درمانی ناباروری دانشگاه

6. طراحی ، نظارت و اجرای مرکز نگهداری حیوانات دانشکده

7. کسب موافقت راه اندازی کمیته تحقیقات علوم تشریح

 

مأموریت :

1. آموزش دروس آناتومی، جنین شناسی و بافت شناسی به دانشجویان گروه های پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و ....

2.  
آموزش دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد علوم تشریحی، Ph.D علوم تشریحی، دانشجویان Ph.D علوم اعصاب و متخصصین رشته های پزشکی.

 

 




 معرفي گروه انگل شناسي و قارچ شناسي پزشكي دانشكده پزشكي :
 

دانشكده پزشكي كرمان در سال 1357 فعاليت آموزشي خود را در محل ساختمان بيمارستان نوريه كرمان شروع كرد. در ابتدا گروه انگل شناسي در قالب گروه ميكروب و انگل شناسي كه دروس ايمني شناسي و ويروس شناسي را نيز شامل مي شده است، فعاليت مي نموده و اولين اعضاي گروه آقايان دكتر ايرج شريفي و دكتر حسين كشاورز بوده اند كه پس از تأسيس مجموعه دانشگاهي جديد به همت مرحوم مهندس افضلي پور در محل فعلي و در سال 1380 از گروه ميكروب و انگل شناسي جدا و به صورت مستقل با عنوان گروه انگل شناسي و قارچ شناسي پزشكي فعاليت خود را ادامه داد. دو نفر از اعضای هیئت علمی گروه عضو هیئت برد تخصصی هستند: آقایان دکتر ایرج شریفی و دکتر سید امین آیت اللهی موسوی.

پرسنل اين گروه در حال حاضر17 نفر مي باشند كه از بين نه نفر عضو هيئت علمي (2 نفراستاد، 3نفر دانشیار،3 نفر استاديار، یک نفر مربي) چهار نفر كارشناس، دو نفر تکنسین، يك نفرمسئول دفتر و يك نفر خدمات مي باشد.